Marcin Bartyński

radca prawny

Pomagam rodzicom w ich zmaganiach z Sanepidem i wojewodą. Piszę zarzuty i zażalenia. Sporządzam skargi do sądów administracyjnych...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

Sanepid nie ma prawa kwestionować badania kwalifikacyjnego przeprowadzonego w prywatnej placówce

Marcin Bartynski24 listopada 2020Komentarze (1)

Rodzic ma prawo zaprowadzić dziecko na badanie kwalifikacyjne do prywatnej placówki. Potem w postępowaniu egzekucyjnym może przedłożyć zaświadczenie, że takie badanie dziecko odbyło.

Jednak Sanepid zawsze kwestionuje wynik takiego badania, twierdząc, że powinno ono odbyć się w placówce mającej kontrakt z NFZ.

Tymczasem nie ma podstaw do kwestionowania wyników kwalifikacji do szczepienia przeprowadzonej w prywatnej placówce. Zwrócił na to uwagę WSA w Warszawie w wyroku z 26 lutego 2020 r. w sprawie VII SA/Wa 2064/19:

Zainteresowana osoba może poddać się szczepieniu ochronnemu i badaniu kwalifikacyjnemu w innym podmiocie, niż wskazany przez NFZ, jednakże czyni to na własny koszt. Podmiot ten ma w takiej sytuacji określone obowiązki, chociażby wynikające z § 9 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Argument ten można wykorzystać w ewentualnych zażaleniach w postępowaniu egzekucyjnym.

 

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Karolina 7 marca, 2022 o 00:28

Bardzo fajny i nieoczywisty wpis, myślę, że dużo osób może o tym nie wiedzieć… Cieszę się, że Pan informuje 🙂 pozdrawiam!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: