Marcin Bartyński

radca prawny

Pomagam rodzicom w ich zmaganiach z Sanepidem i wojewodą. Piszę zarzuty i zażalenia. Sporządzam skargi do sądów administracyjnych...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

O mnie

Radcą prawnym jestem od roku 2014.

Kilka lat wcześniej po raz pierwszy zostałem ojcem. Od strony praktycznej poznałem, w jaki sposób jest realizowany obowiązek szczepień. Jak wygląda badanie kwalifikacyjne przed szczepieniem. Jak placówki służby zdrowia stosują przepisy regulujące tę materię.

Przekonałem się, że wśród niektórych przedstawicieli służby zdrowia wiedza o prawnych aspektach szczepień jest, niestety, niewystarczająca.

Jako ojciec chciałbym zadbać o zapewnienie bezpieczeństwa moim dzieciom. Dlatego uważam, że szalenie istotne jest trzymanie się przez personel medyczny procedury uregulowanej przez prawo. A w razie nieprzestrzegania tej procedury świętym prawem rodzica jest korzystanie ze środków ochrony prawnej – wszystko w imię bezpieczeństwa dziecka.

Aby chronić dzieci, postawiłem zacząć pisać tego bloga. Na blogu będę się dzielić wiedzą o tym, jak ta procedura powinna wyglądać, a także o tym, jakie środki ochrony prawnej przysługują rodzicom, gdy ta procedura nie jest przestrzegana.

*****