Marcin Bartyński

radca prawny

Pomagam rodzicom w ich zmaganiach z Sanepidem i wojewodą. Piszę zarzuty i zażalenia. Sporządzam skargi do sądów administracyjnych...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

Jak zgłosić sprawę do kancelarii?

Marcin Bartynski29 sierpnia 20199 komentarzy

Bardzo często szczepienie jest wykonywane bez dopełnienia wszystkich obowiązujących przepisów. Skoro tutaj trafiłeś, to prawdopodobnie sprzeciwiasz się temu i teraz potrzebujesz pomocy prawnej. Udzielam jej na każdym etapie postępowania.

I. Upomnienie z Sanepidu.

Jeżeli dostałeś upomnienie i nie wiesz, co robić dalej – wyślij do mnie mailem skan dokumentu i opisz zwięźle, jak przebiegała wizyta kwalifikacyjna (mój mail: marcin.bartynski@gmail.com). Prześlij mi również skan dokumentacji medycznej z dnia wizyty. Jeżeli nie byłeś do tej pory na wizycie kwalifikacyjnej, to poinformuj mnie o tym. Koniecznie podaj mi swój numer telefonu (czasem kontakt telefoniczny ułatwia mi pracę). W odpowiedzi zaproponuję Ci wycenę tego etapu pomocy prawnej i dalszy plan działania.

II. Wojewoda nałożył grzywnę.

Uwaga na krótkie terminy! Jeżeli nałożono na Ciebie grzywnę, to masz tylko siedem dni na jej zaskarżenie.

Prześlij mi przede wszystkim skan postanowienia wojewody oraz tytuł wykonawczy. Niezbędna będzie również dokumentacja medyczna z dnia wizyty kwalifikacyjnej, a także upomnienie z Sanepidu. W mailu opisz mi zwięźle przebieg wizyty. W odpowiedzi prześlę Tobie wycenę tego etapu pomocy prawnej.

Jeżeli nie byłeś na badaniu kwalifikacyjnym i w związku z tym nie dysponujesz dokumentacją medyczną, to poinformuj mnie o tym i prześlij mi pozostałe dokumenty. Po akceptacji kosztów pomocy prawnej zaproponuję Ci dalszy plan działania.

III. Wojewoda nie uwzględnił zarzutów.

Wojewoda nie uwzględnił Twoich zarzutów – konieczne będzie złożenie zażalenia do Ministra Zdrowia. Tutaj również jest krótki 7-dniowy termin. Prześlij mi jak najszybciej:

  • dokumenty oraz informacje wymienione w pkt II,
  • zarzuty, które złożyłeś + skany wszystkich dokumentów, które załączyłeś do zarzutów,
  • skan postanowienia wojewody.

Po analizie dokumentów poinformuję Cię, czy jestem w stanie podjąć się przygotowania dla Ciebie zażalenia oraz jaki jest koszt pomocy prawnej.

IV. Skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Skoro Minister Zdrowia podtrzymał postanowienie wojewody, konieczna będzie skarga do sądu administracyjnego. Jeżeli chcesz mi zlecić przygotowanie skargi, to prześlij mi:

  • dokumenty wymienione w pkt III,
  • zażalenie na postanowienie wojewody,
  • skan postanowienia Ministra Zdrowia.

Zapoznam się z dokumentami i poinformuję Cię, czy jestem w stanie przygotować skargę, a jeżeli tak, to jaki jest koszt pomocy prawnej.

V. Inne sprawy.

Udzielam również pomocy prawnej w innych sprawach. Np. czasem okazuje się, że konieczne jest sprostowanie dokumentacji medycznej z dnia wizyty kwalifikacyjnej. Przygotuję dla Ciebie taki wniosek i wyślę go w Twoim imieniu.

W komentarzach i mailach często pytacie mnie, jak zdyscyplinować lekarza do zgłoszenia NOPu. Daj znać, czy szukasz pomocy w tym zakresie.

VI. Telefoniczne konsultacje.

Coraz częściej zdarza się, że w mailu opisujecie mi historię Waszych zmagań z Sanepidem i pytacie, jak macie się zachować w gabinecie lekarskim. Najlepszą formą udzielenia pomocy prawnej w tego typu sprawach są telefoniczne konsultacje. Wiedz jednak, że tego typu porady prawne są odpłatne.

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z tej usługi, napisz do mnie maila, krótko opisując problem. W odpowiedzi zaproponuję Tobie cenę usługi, prześlę swój numer rachunku bankowego, a także zaproponuję termin odbycia rozmowy.

Jeżeli szukasz pomocy także w innych sprawach, niż wyżej opisane, to po prostu napisz do mnie!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 9 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Multimatum 31 sierpnia, 2019 o 14:17

Dzień dobry, czy zwrot kosztów postępowania poniesionych przy wniesieniu skargi do sądu (100zł) w przypadku wygranej jest opodatkowany podatkiem dochodowym? Jaka jest podstawa prawna?

Odpowiedz

Marcin Bartynski 2 września, 2019 o 07:48

@Multimatum
podstawa prawna to ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (zakładam, że przedmiotem sprawy, o którą pytasz, jest poddanie się obowiązkowi szczepień).

Odpowiedz

Julia 4 lutego, 2024 o 18:15

Dzień dobry. Moja córka po szczepieniu priorix w 14 miesiącu życia przestała mówić a wydawać dźwięki eee ede, zrobił się zez zbieżny w lewym oku i stanęła w rozwoju. Lekarz nie wpisał nopa. Teraz córka ma 7 lat,ma orzeczenie o niepełnosprawności z powodu mowy -afazja i inne zaburzenia neurologiczne, jest badana pod kątem genetycznym jak i metabolicznym. Przychodnia przypomniała sobie o zaległym szczepieniu co jest na 6 rok życia a ja boje się szczepić

Odpowiedz

Katarzyna 9 grudnia, 2019 o 15:17

Witam,
Proszę o poradę prawną w sprawie szczepień mojej córki. Obecnie lat 8. W szóstym miesiącu życia mocno zareagowała wymiotami na szczepienie rotawirusowe. Następnie wystąpiła gorączka i biegunka, która niestety nie ustawała przez kolejne tygodnie. Po mojej interwencji dziecko skierowano do poradni gastroenerologicznej, gdzie po badaniach wskazano uczulenie na gluten. Od tego momentu dziecko jest nieszczepione. Spore problemy zdrowotne ze strony układu trawiennego, niedowaga, ścisła dieta bezglutenowa, problemy skórne. Ostatni pobyt w szpitalu specjalistycznym – lipiec br. Bez reakcji sanepidu i poradni na efekt szczepienia, lekarz odmówił wpisania wkartę reakcji poszczepiennej. Sstan zdrowia dziecka nie robi żadnego wrażenia na poradni. Wszelkie próby powołania się zły stan zdrowia nie przynoszą efektu. Obecnie jestem na etapie podtrzymania decyzji o nałożonej karze po 1000 zł od każdego z rodziców i przymusu szczepienia dziecka lub dostarczenie zaświaczenia o odroczeniu szczepienia. Ostatni dokument z Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego zabrania możliwości odwołania się do sądu administracyjnego?
Czy w tym przypadku mogę skorzystać z Pana porady prawnej?
Katarzyna

Odpowiedz

Marcin Bartynski 9 grudnia, 2019 o 17:58

Proszę o przesłanie otrzymanego od WIS postanowienia: marcin.bartynski@gmail.com
Dalszą formę współpracy omówimy w mailu.

Odpowiedz

Katarzyna 16 maja, 2020 o 22:13

Dzień dobry.
Czy mam obowiązek szczepienia dziecka na pneumokoki? Dziecko urodziło się w 2019 roku.Przychodnia naciska by szczepic.Strasza karami za niezaszczepienie przeciwko pneumokoki.co zrobić by nie szczepic?

Odpowiedz

Jakub 1 listopada, 2020 o 14:29

Dzień dobry. Czy można częściowo wyrazić zgodę na opiekę nad uczniami zgodnie z ustawą z 12 kwietnia 2019?
Np. Godzę się na bilans ucznia ale nie godzę się na współpracę i wymianę informacji medycznych pielęgniarki szkolnej z lekarzemrodzinnym poz.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Agnieszka 9 czerwca, 2022 o 13:35

Witam.
Czy można złożyć zawiadomienie do prokuratury o przestępstwie, jeżeli lekarz zaglądając w gardło dziecku stwierdził, że może być szczepione. Nie dotyczy to mojej sprawy. Pomagam znajomej w walce z bezprawiem szczepień.
Pozdrawiam Agnieszka.

Odpowiedz

Monika 24 kwietnia, 2023 o 20:36

Witam, dostałam powiadomienie z przychodni żebym przyszła zaszczepić dziecko. Wiem że nadejdzie moment zmierzenia się z systemem i chciałabym mieć obraną droge co powinnam zrobić pokolei.

Pozdrawiam Monika Grajewska

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: