Marcin Bartyński

radca prawny

Pomagam rodzicom w ich zmaganiach z Sanepidem i wojewodą. Piszę zarzuty i zażalenia. Sporządzam skargi do sądów administracyjnych...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

Jak odwołać się od grzywny ws. szczepień

Marcin Bartynski30 listopada 2019Komentarze (1)

Rodzice, którzy zostaną uznani przez system za uchylających się od szczepień, prędzej czy później powinni spodziewać się listonosza z listem od wojewody o nałożeniu grzywny.

Coraz częściej system kwalifikuje rodziców jako uchylających się od szczepień zupełnie bezzasadnie. Grzywny są nakładane nawet na tych rodziców, którzy oczekują na termin wizyty w poradni szczepień. Również na tych, którzy poddali dziecko badaniu kwalifikacyjnemu, ale odmówili zgody na szczepienie, bo w ich ocenie lekarz przeprowadził kwalifikację nienależycie.

Podstawowy błąd rodziców odwołujących się od grzywny

Czasem rodzice odwołujący się od grzywny popełniają jeden kardynalny błąd.

Otóż jeżeli organ egzekucyjny nałoży na nich grzywnę, to razem z postanowieniem o grzywnie przychodzi do nich tytuł wykonawczy. Postanowienie o grzywnie wydaje organ egzekucyjny, czyli wojewoda albo państwowy wojewódzki inspektor sanitarny. Natomiast tytuł wykonawczy wystawia wierzyciel, czyli państwowy powiatowy inspektor sanitarny.

Jednak oba dokumenty przychodzą do „uchylających się” rodziców w jednej kopercie. I koniecznie trzeba zaskarżyć oba, tj. grzywnę i tytuł wykonawczy.

Natomiast bardzo często zdarza się, że rodzice zaskarżają tylko postanowienie o nałożeniu grzywny, jednak nie zaskarżają tytułu wykonawczego. W zasadzie błąd ten może przesądzić o przegraniu całej sprawy. Może, ale nie musi – napiszę o tym przy innej okazji.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Weronika 10 grudnia, 2019 o 14:07

Witam

Mój syn ma 5 miesięcy i nie jest szczepiony zgoda nie została udzieloną już po porodzie i do tej pory nie pojawiliśmy się w przychodni ponieważ chodzimy do pediatry prywatnie . Dzisiaj otrzymaliśmy telefon z przychodni ze zgłaszają nas do sanepidu .
Czy powinnismy już jakoś przygotować pisemnie czy czekać aż przyślą jakiś list .

Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: