Marcin Bartyński

radca prawny

Pomagam rodzicom w ich zmaganiach z Sanepidem i wojewodą. Piszę zarzuty i zażalenia. Sporządzam skargi do sądów administracyjnych...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

Czy można jechać do rodziny na Święta Wielkanocne?

Marcin Bartynski11 kwietnia 2020Komentarze (1)

Zakaz przemieszczania się

Nadal obowiązuje rozporządzenie zakazujące przemieszczania się po terytorium Polski. Przewiduje ono jednak kilka wyjątków od tego zakazu.

Wyjątki od zakazu przemieszczania się

Jednym z tych wyjątków jest:

zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

Rozporządzenie nie wyjaśnia jednak, czym są owe „niezbędne potrzeby”.

Moim zdaniem „niezbędnych potrzeb” nie można ograniczać li tylko do zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych (potrzeba snu, zaspokojenia głodu, pragnienia). Człowiek ma także inne niezbędne potrzeby, takie jak potrzeba piękna, przynależności, miłości, szacunku, religii itp. W mojej opinii potrzeba podtrzymania relacji rodzinnych również należy do kategorii zaspokojenia niezbędnych potrzeb.

Nie ma zakazu wzajemnego odwiedzania się w ogóle. Moim zdaniem rozporządzenie nie zakazuje przemieszczania się w celu odwiedzenia rodziny.

Tym samym moim zdaniem można jechać do bliskich na święta.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Edyta 12 kwietnia, 2020 o 11:40

Zgadzam się z Panem. Jednak nie wiem czy stwierdzenie „moim zdaniem” jest przekonujące szczególnie inaczej nastawionych mundurowych…Skoro Pan nie jest do końca przekonany to jak przekonać tych, którzy mają inne zdanie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: