Marcin Bartyński

radca prawny

Pomagam rodzicom w ich zmaganiach z Sanepidem i wojewodą. Piszę zarzuty i zażalenia. Sporządzam skargi do sądów administracyjnych...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

Co odpowiedzieli kandydaci na posłów na pytanie o obowiązek szczepień?

Marcin Bartynski08 października 2019Komentarze (0)

Kilka dni temu informowałem Was, że rozesłałem do kilku kandydatów na posłów maila z pytaniem:

Czy jest Pan/Pani za zniesieniem obowiązku szczepień ochronnych?

Pytania kierowałem do kandydatów z list PiS, KO, Konfederacji, PSL, SLD. Nie chciałem na poszukiwania kontaktów tracić zbyt dużo czasu. Najpierw więc pytanie wysłałem Dobromira Sośnierza, który jest jednym z najaktywniejszych polityków w mediach społecznościowych, zatem nie było trudno znaleźć jego adresu.

Następnie pytanie wysłałem do Michała Piechela, którego znam osobiście, a jego adres mam w swojej skrzynce kontaktów. Z kolejnymi politykami było już trochę trudniej i  żeby ułatwić sobie sprawę, poszukiwania zawęziłem tylko do okręgu wrocławskiego.

Przechodząc do meritum. Pytania zadałem pięciu kandydatom, natomiast odpisała mi tylko trójka. Co odpowiadali poszczególni kandydaci na posłów? Podaję w kolejności, w jakiej napłynęły do mnie odpowiedzi:

Michał Piechel – lista PiS, okręg wrocławski:

Jestem za zniesieniem obowiązku szczepień. Uważam, że to powinna być decyzja rodziców.

Jacek Protasiewicz – lista PSL, okręg wrocławski:

Nie jestem.

Dobromir Sośnierz – lista Konfederacji, okręg katowicki:

Jestem za zniesieniem obowiązku szczepień. Nie mam nic przeciwko szczepieniom, ale szanuję wolność innych ludzi, nawet do robienia rzeczy, które uważam za nierozsądne, jak picie alkoholu, zażywanie narkotyków czy słuchanie disco polo. 🙂

Aż do momentu publikacji tego wpisu nie wpłynęły odpowiedzi ani od Aldony Młyńczak (lista KO), ani od Wincentego Elsnera (lista SLD).

Jeżeli dla Ciebie, drogi Czytelniku, rozstrzygającym kryterium podczas tych wyborów będzie stosunek kandydata do obowiązku szczepień, sprawdź, proszę, jak to wygląda w Twoim okręgu wyborczym. Jestem niemal pewien, że w zdecydowanej większości okręgów znajdzie się kandydat zdecydowanie zdeklarowany za zniesieniem lub pozostawieniem obowiązku szczepień.

Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach, bo naprawdę jest na kogo głosować. Trzeba tylko dobrze poszukać. 🙂

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: