Marcin Bartyński

radca prawny

Pomagam rodzicom w ich zmaganiach z Sanepidem i wojewodą. Piszę zarzuty i zażalenia. Sporządzam skargi do sądów administracyjnych...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

ChPL w Programie Szczepień Ochronnych

Marcin Bartynski28 marca 2019Komentarze (0)

Niestety, bardzo często lekarze podczas badań przed szczepieniem w ogóle nie zwracają uwagi na charakterystykę produktu leczniczego szczepionki. Zdarza się, że ignorują ten dokument nawet pomimo próśb rodziców o jego uwzględnienie.

Tymczasem z Programu Szczepień Ochronnych ogłaszanego przez Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że szczepionki należy stosować zgodnie z ChPL.

Pozwól, że zacytuję fragment PSO obowiązującego na rok 2019 r.:

Szczepionki należy stosować zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz wskazaniami producenta szczepionki określonymi w charakterystyce produktu leczniczego (ChPL).

Sprawdź sam: Program Szczepień Ochronnych na rok 2019>>>. Zajrzyj na stronię 30.

Przeczytaj też: Czym jest Charakterystyka Produktu Leczniczego?>>>

Pamiętaj o tym, gdy lekarz przekonuje Cię, że nie należy to do jego obowiązków. Może warto wydrukować PSO i pokazać go lekarzowi na badaniu kwalifikacyjnym?

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: