Marcin Bartyński

radca prawny

Pomagam rodzicom w ich zmaganiach z Sanepidem i wojewodą. Piszę zarzuty i zażalenia. Sporządzam skargi do sądów administracyjnych...
[Więcej >>>]

Zgłoś sprawę

5 najmniej popularnych wpisów na blogu

Marcin Bartynski22 sierpnia 2019Komentarze (1)

Niedawno opublikowałem artykuł o tym, które wpisy na blogu czytacie najchętniej. Dzisiaj piszę o tych wpisach, które są czytane najrzadziej.

Najmniej popularnym był wpis Uchwały ws. pierwszeństwa zaszczepionych dzieci w przedszkolach są nieważne. Opowiadałem tam o głośnej ostatnio uchwale radnych z Częstochowy przyznających w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola dodatkowe punkty za szczepienie. Wojewoda uchylił tę uchwałę, jednak na początku sierpnia WSA w Gliwicach przyznał rację radnym. Donosiłem o tym kilka dni temu: WSA w Gliwicach: szczepienie daje dodatkowe punkty do przedszkola (wpis uzyskał dokładnie 8 razy więcej wyświetleń, niż ten pierwszy).

Przedostatnie miejsce zajął wpis Minister Zdrowia podtrzymał grzywnę? Sprawdź, jak napisać skargę do WSA. Opisuję tam wymogi formalne skargi do WSA.

Trzeci od końca jest artykuł pt. Czy lekarze w końcu zaczną powszechnie zgłaszać NOPy? Jest to temat dość mocno przeze mnie eksploatowany na blogu. Wpis na ten temat znalazł się również w piątce tych najpopularniejszych.

Zbyt dużą popularnością nie cieszył się również artykuł pt. 5 najbardziej popularnych wpisów na blogu.

Piąte miejsce od końca zajął wpis: ChPL w Programie Szczepień Ochronnych. A szkoda. Warto bowiem mieć na uwadze zapis w PSO wyraźnie odsyłających do ChPL przy stosowaniu szczepionek:

Szczepionki należy stosować zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz wskazaniami producenta szczepionki określonymi w charakterystyce produktu leczniczego (ChPL).

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Soya 21 września, 2022 o 15:54

Cudowny blog! Oby jak najwięcej wpisów i omawiania aktualnych wydarzeń w tych tematach. Wracam kilka razy wpisów. Sama też staram się czytać i rozumieć ustawy, rozporządzenia, by wiedzieć, gdzie jakie zapisy się znajdują. Lekarze do tego nie mają głowy, więc naszą mocą jest znajomość prawa i konieczność wykorzystywania go w praktyce. Rodzice, nikt nie da Wam gotowych rozwiązań, strach zmniejsza się wprost proporcjonalnie do zdobytej wiedzy.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: